Providing you the best range of 50ml upvc solvent and 237ml upvc solvent with effective & timely delivery.
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 50ml |
| Pipe Material Compatibility | UPVC |
| Setting Type | Fast Setting |
| Brand | Spider |
| Density | 0.95 g/cm3 |
| Grade Standard | Chemical |
| Duty Level | Heavy Duty |
| Packaging Type | Tin Can |
| Application Industry | Jointing |
| Strength | High |
| Is It Eco Friendly | Yes |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 104 / Piece Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Brand | Spider |
| Packaging Size | 237ml |
| Density | 0.93 g/cm3 |
| Grade Standard | Chemical |
| Packaging Type | Tin Can |
| Application Industry | Jointing |
| Strength | High |
| Is It Eco Friendly | Yes |
Minimum order quantity: 200 Piece
Nikunj Patel (Partner)
Shivom Polyplast (India) Private Limited
2nd Floor, Sanad 23 Plot 308 City Survey 3247, Unity Viral 1, Bhakti Nagar Main Road, Bhakti Nagar, Street No 6 Bhaktinagar Station Plot
Rajkot - 360002, Gujarat, India