Providing you the best range of 1/2 inch upvc plain mta, 1.50 inch upvc plain mta, 2 inch upvc plain mta, 3 inch upvc plain mta, 3/4 inch upvc plain mta and 2.5 inch upvc plain mta with effective & timely delivery.
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Class | Class 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Material | UPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Class | Class 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Class | Class 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Class | Class 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Class | Class 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Material | UPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 1400 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Size | 2.5 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Class | Class 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Class | Class 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Class | Class 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
Nikunj Patel (Partner)
Shivom Polyplast (India) Private Limited
2nd Floor, Sanad 23 Plot 308 City Survey 3247, Unity Viral 1, Bhakti Nagar Main Road, Bhakti Nagar, Street No 6 Bhaktinagar Station Plot
Rajkot - 360002, Gujarat, India