Our range of products include 3/4x1/2 inch upvc brass mta, 1x3/4 inch upvc brass mta, 1.25 inch upvc brass mta, 1x1/2 inch upvc brass mta, 1 inch upvc brass mta and 3/4 inch upvc brass mta.
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x1/2 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC and Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x3/4Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC and Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 126 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC and Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 400 Piece
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1/2 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC and Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 800 Piece
₹ 47 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing |
| Color | White |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 700 Piece
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC and Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 400 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC and Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 800 Piece
₹ 277 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| Material | UPVC and Brass |
| Adapter type | MTA |
| End connection | Male thread |
| Brand | Spider |
| Color | White |
| Usage/Application | Plumbing |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 181 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5 inch |
| Material | UPVC and Brass |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brass grade | IS 319 Gr 1 |
| End connection | Male thread |
| Color | White |
| Usage/ Application | Plumbing |
Minimum order quantity: 400 Piece
Nikunj Patel (Partner)
Shivom Polyplast (India) Private Limited
2nd Floor, Sanad 23 Plot 308 City Survey 3247, Unity Viral 1, Bhakti Nagar Main Road, Bhakti Nagar, Street No 6 Bhaktinagar Station Plot
Rajkot - 360002, Gujarat, India