We are a leading Manufacturer of 3/4x1/2 inch upvc brass fta, 3/4 inch upvc brass fta, 1/2 inch upvc brass fta, 1x1/2 inch upvc brass fta, 1 inch upvc brass fta and 1.50 inch upvc brass fta from Rajkot, India.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x1/2 Inch |
| Pressure rating | 16 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 Inch |
| Pressure rating | 16 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1/2 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 131 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Brand | Spider |
| Material | UPVC Brass |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x3/4 Inch |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | White |
| Material | UPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
Nikunj Patel (Partner)
Shivom Polyplast (India) Private Limited
2nd Floor, Sanad 23 Plot 308 City Survey 3247, Unity Viral 1, Bhakti Nagar Main Road, Bhakti Nagar, Street No 6 Bhaktinagar Station Plot
Rajkot - 360002, Gujarat, India