Leading Manufacturer of 1.25x1.25 inch cpvc plain mta, 1x1 inch cpvc plain mta, 1x3/4 inch cpvc brass elbow, 2x2 inch cpvc plain mta, 1.5x1.5 inch cpvc plain mta and 3/4x3/4 inch cpvc plain mta from Rajkot.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25x1.25 Inch |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| Color | Beige |
| Material | CPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Inch |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| Color | Beige |
| Material | CPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x3/4 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Socket x Brass |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC Brass |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 42 / Piece Get Latest Price
| Size | 2x2 Inch |
| Fitting Type | MTA |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| Color | Ivory |
| Brand | Spider |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5x1.5 Inch |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| Color | Beige |
| Brand | Spider |
| Material. | CPVC |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4X3/4 Inch |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| Color | Beige |
| Material | CPVC |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1/2 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Socket x Brass |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC Brass |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 57 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Socket x Brass |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC Brass |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x1/2 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Socket x Brass |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC Brass |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x3/4 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Male Threaded |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 66 / Piece Get Latest Price
| Size | 2x2 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Male Threaded |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25x1.25 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Male Threaded |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Male Threaded |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x3/4 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Male Threaded |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 29 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5x1.5 Inch |
| Elbow Angle | 90 degree |
| Connection Type | Male Threaded |
| Pressure Rating | PN10 |
| Application | Plumbing |
| Brand | Spider |
| Pack Type | Box |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 400 Piece
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x3/4 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25x1.25 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25x3/4 Inch |
| Connection Type | Solvent Weld |
| Pressure Rating | PN 10 |
| End Type | Plain End |
| Application | Plumbing |
| Color | Ivory |
| Brand Name | Spider |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25x1.25 Inch |
| Connection Type | Solvent Weld |
| Pressure Rating | PN 10 |
| End Type | Plain End |
| Application | Plumbing |
| Color | Ivory |
| Brand Name | Spider |
| Material | CPVC |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Inch |
| Connection Type | Solvent Weld |
| Pressure Rating | PN 10 |
| End Type | Plain End |
| Application | Plumbing |
| Color | Ivory |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 700 Piece
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5x1.5 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 78 / Piece Get Latest Price
| Size | 2x2 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5x1/2 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.25x1 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 34 / Piece Get Latest Price
| Size | 2X1 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Size | 2X1.25 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Size | 2X1.5 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 33 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5X1.25 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Brand Name | Spider |
| Material. | CPVC |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 31 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5X1 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Brand Name | Spider |
| Material. | CPVC |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Size | 1.5x3/4 Inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| End Connection | Plain |
| Application | Plumbing |
| Color | Off White |
| Material | CPVC |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x3/4 Inch |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | Beige |
| Material | CPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1/2 Inch |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | Beige |
| Brand | Spider |
| Material. | CPVC Brass |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x3/4 Inch |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | Beige |
| Material | CPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 46 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x1/2 Inch |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | Beige |
| Material | CPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 49 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Inch |
| Pressure rating | 15 kg/cm² |
| End connection | Male thread |
| Application | Plumbing line |
| Color | Beige |
| Brand | Spider |
| Material. | CPVC Brass |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1/2 Inch |
| Brass Type | Forged Brass |
| End Connection | Socket x Brass Thread |
| Pressure Rating | PN16 |
| Application | Plumbing |
| Brand Name | Spider |
| Material | CPVC Brass |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 46 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x3/4 Inch |
| Brass Type | Forged Brass |
| End Connection | Socket x Brass Thread |
| Pressure Rating | PN16 |
| Application | Plumbing |
| Material | CPVC Brass |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x3/4 Inch |
| Brass Type | Forged Brass |
| End Connection | Socket x Brass Thread |
| Pressure Rating | PN16 |
| Application | Plumbing |
| Material | CPVC Brass |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 64 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Inch |
| Brass Type | Forged Brass |
| End Connection | Socket x Brass Thread |
| Pressure Rating | PN16 |
| Application | Plumbing |
| Material | CPVC Brass |
| Brand Name | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
Nikunj Patel (Partner)
Shivom Polyplast (India) Private Limited
2nd Floor, Sanad 23 Plot 308 City Survey 3247, Unity Viral 1, Bhakti Nagar Main Road, Bhakti Nagar, Street No 6 Bhaktinagar Station Plot
Rajkot - 360002, Gujarat, India