Manufacturer of a wide range of products which include 3/4x3/4 inch cpvc brass fta, 1x1 inch cpvc brass fta, 1x3/4 inch cpvc brass fta, 1x1/2 inch cpvc brass fta and 3/4x1/2 inch cpvc brass fta.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x3/4 Inch |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Material | CPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1 Inch |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Material | CPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x3/4 Inch |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Brand | Spider |
| Material | CPVC Brass |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Size | 1x1/2 Inch |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Material | CPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Size | 3/4x1/2 Inch |
| End connection | Female thread |
| Application | Plumbing line |
| Pressure rating | 10 kg/cm² |
| Material | CPVC Brass |
| Brand | Spider |
Minimum order quantity: 200 Piece
Nikunj Patel (Partner)
Shivom Polyplast (India) Private Limited
2nd Floor, Sanad 23 Plot 308 City Survey 3247, Unity Viral 1, Bhakti Nagar Main Road, Bhakti Nagar, Street No 6 Bhaktinagar Station Plot
Rajkot - 360002, Gujarat, India